Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Епидемиолошката состојба во Германија е загрижувачка

Германската канцеларка Ангела Меркел е загрижена за моменталната епидемиолошка состојба во таа земја и предупреди дека во Германија трендот ќе оди кон тоа да бидат регистрирани 19.200 новозаразени за еден ден.

Back to top button
Close
Close