ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел: Епидемиолошката состојба во Германија е загрижувачка

Германската канцеларка Ангела Меркел е загрижена за моменталната епидемиолошка состојба во таа земја и предупреди дека во Германија трендот ќе оди кон тоа да бидат регистрирани 19.200 новозаразени за еден ден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close