ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел ќе учествува во повикот за иницијативата против исламскиот екстремизам

Германската канцеларка Ангела Меркел утре ќе учествува во телефонски повик со други европски лидери за да разговара за иницијатива против исламистичкиот екстремизам, пренесуваат странските агенции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close