БалканСвет.Слајдер

Меркел ќе се сретне со Шмит и Инцко

Германската канцеларка Ангела Меркел на 18 август ќе го прими новиот висок претставник во БиХ, Кристијан Шмит и неговиот претходник, Валентин Инцко, објавји денеска бањалучкиот весник Независне новине

Back to top button
Close
Close