Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Ќе разговараме како да обезбедиме повеќе вакцини да се прават во Европа

Лидерите на Европската унија ќе разговараат за тоа како да обезбедат повеќе вакцини да се прават на европско тло, бидејќи проблемите со снабдувањето во Унијата повеќе се поврзани со недостиг на производни капацитети отколку со недоволно нарачување, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close