Svet.SlajderЕвропа

Меркел: Договорот за Северен тек 2 е добар чекор

Постигнувањето согласност со Владата на САД околу гасоводот Северен тек 2 е добар чекор, кој меѓутоа не ги премостува сите билатерални разлики, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close