Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел до Германците: Намалете контакти и патувања

Доколку граѓаните на Германија не ги намалат своите контакти, „сите заедно ќе се соочиме со големите предизвици што овој вирус ги претставува“, рече канцеларката.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close