ЕвропаЕвропа.Портал

Меркел до Бајден: САД остануваат најважниот сојузник на Германија и Европа

Германската канцеларка Ангела Меркел му ја честиташе победата на Џозеф Бајден на претседателските избори во САД. Таа рече дека ЕУ и САД мора да работат заедно за да се справат со предизвиците на современиот свет, особено пандемијата на коронавирусот, климатските промени и тероризмот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close