Svet.SlajderЕвропа

Меркел: Дијалогот со Русија мора да се поддржи, без оглед на несогласувањата

- Германија, како и целата Европска унија, не може да ја прифати ситуацијата на Крим, рече Меркел. Берлин е загрижен дека напорите на граѓанското општество и во Русија и во Белорусија неодамна беа ограничени и станаа „невозможни“.

Back to top button
Close
Close