EvropëEvropë.Portal

Merkel dhe Tramp biseduan për bashkëpunimin në luftën kundër Kovid-19

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti i Amerikës, Donald Tramp sot kishin bisedë telefonike në të cilën u dakorduan për ta eksploruar bashkëpunimin e mundshëm në luftën kundër pandemisë së koronavirusit, kumtoi zëdhënësi i qeverisë gjermane.

Berlin, 27 mars 2020 (MIA) – Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti i Amerikës, Donald Tramp sot kishin bisedë telefonike në të cilën u dakorduan për ta eksploruar bashkëpunimin e mundshëm në luftën kundër pandemisë së koronavirusit, kumtoi zëdhënësi i qeverisë gjermane.

Merkel dhe Tramp u dakorduan të qëndrojnë në kontakt të ngushtë dhe t’i eksplorojnë mënyrat e mundshme të bashkëpunimit, deklaroi zëdhënësi qeverisë gjermane pa zbuluar detaje të tjera. ls/shk/

Таг
Back to top button
Close
Close