Европа

Меркел денеска на онлајн средба со премиерите на покраините за текот на вакцинацијата

Германската канцеларка Ангела Меркел и премиерите на германските покраини планираат денеска да разговараат со фармацевтската индустрија за начините за зголемување на досега бавната вакцинација на населението.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close