0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Богатите треба да обезбедат вакцини за сиромашните

Германија и другите богати земји, покрај паричната помош, треба да донираат дел од своите залихи на вакцини на сиромашните земји, бидејќи пандемијата може да ја завршиме само доколку ги вакцинираме сите луѓе на Земјата, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел на видео самитот Г7.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close