ЕвропаЕвропа.Портал

Меркел бара дијалогот со Русија да продолжи

Германската канцеларка Ангела Меркел смета дека е потребно да продолжи дијалогот со Русија, и покрај постојните разлики во односите со таа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close