ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел: Авганистан може да стане жариште на тероризмот

Авганистан може да стане жариште на тероризмот откако НАТО ги повлече своите војници од земјата, изјави германската канцеларка Ангела Меркел во Парламентот.

Back to top button
Close
Close