ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел апелира да се искористи неделата на бесплатна вакцинација против Ковид

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска побара од своите сограѓани да ја искористат неделната кампања за вакцинација против Ковид-19, во рамки на која жителите ќе можат да добијат бесплатна доза вакцина на местата каде се вршат богослужби, во спортски објекти, како и во јавниот превоз.

Back to top button
Close
Close