ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Меркел ја презеде набавката на вакцините

Откако Владата во Берлин беше критикувана поради  недоволно снабдување со вакцини против Ковид-19, германската канцеларка Ангела Меркел ја презеде работата, и му одзеде дел од овластувањата од министерот за здравство Јенс Шпан

Back to top button
Close
Close