ЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: 100 милиони долари помош за земјите во развој за вакцина против Ковид-19

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска вети 100 милиони долари помош за земјите во развој, со цел да имаат пристап до вакцина против Ковид-19.

Back to top button
Close
Close