ЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: 100 милиони долари помош за земјите во развој за вакцина против Ковид-19

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска вети 100 милиони долари помош за земјите во развој, со цел да имаат пристап до вакцина против Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close