СветСвет.Портал

„Мерк“ ќе му помогне на „Џонсон и Џонсон“ во производство на вакцина против Ковид-19

Компанијата „Марк“ ќе и помогне на ривалската компанија „Џонсон и Џонсон“ во производство на вакцина против Ковид-19, пишува весникот „Вашингтон пост“, повикувајќи се на висок претставник од администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close