0_Магазин.ПорталАвтомобили

„Мерцедесот“ на Џорџ Харисон продаден за 170.000 евра

Автомобилот е произведен во септември 1963 година како еден од најпопуларните во историјата, и стана хит меѓу славните, државниците и политичарите ширум светот.

Back to top button
Close
Close