ХроникаХроника.Портал

Менкиноски: Белешката од АНБ е единствен доказ за притворот на Камчев

Адвокатот Тони Менкиноски денеска на прес-конференција рече дека не е вистина тврдењето на јавниот обвинител за организиран криминал Вилма Рускоска дека белешката од Агенцијата за национална безбедност не е доказ во постапка во која е притворен Јордан Камчев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close