Дописници МКДОпштински вести

Меморандум за соработка меѓу Универзитетот во Тетово и Агенција за квалитет во високото образование

Универзитетот во Тетово и Агенцијата за квалитет во високото образование денеска потпишаа меморандум за соработка. Актот за оваа соработка беше потпишан во Тетово од страна на ректорот Bулнет Амети, и директорот на Агенцијата Агим Рушити.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close