0_Sport,PortalBasketbollRezultatet

Memfis ia shkaktoi humbjen e tetë me radhë Golden Stejtit

Basketbollistët e Memfisit mbrëmë shënuan fitore ndaj Golden Stejtit me 122:102. Për nikoqirët ky ishte triumfi i pestë në seri derisa për Golden Stejtit humbja e tetë e njëpasnjëshme.

Memfis, 13 janar 2020 (MIA) – Basketbollistët e Memfisit mbrëmë shënuan fitore ndaj Golden Stejtit me 122:102. Për nikoqirët ky ishte triumfi i pestë në seri derisa për Golden Stejtit humbja e tetë e njëpasnjëshme.

Rezultatet e ndeshjeve nga NBA liga të luajtura mbrëmjen mes të dielës dhe të hënës:

Bruklin – Atlanta 108:86
Memfis – Golden Stejt 122:102
Toronto – San Antonio 104: 105
Denver – Los Anxhelos Klipers 114:104
Feniks – Sharlot 100: 92.

Ekipet më të suksesshme në rrjedhën e  deritanishme të kampionatit janë Los Anxhelos Lejkers në Perëndim me bilanc 32-7 (fitore-humbje) dhe Miluoki baks në Konferencën lindore me rezultat 35-6. mb/

Таг
Back to top button
Close
Close