0_Магазин.ПорталЗанимливости

Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ (фото)

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ.

Вашингтон, 2 декември 2019 (МИА) – Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ.

– Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close