СветСвет.Портал

Мексико против интервенцијата на САД во борбата против наркокартелите

Претседателот на Мексико, Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска го отфрли американскиот интервенционизам, откако претседателот Доналд Трамп изјави дека работи на тоа мексиканските наркокартели да се прогласат за терористички организации

Back to top button
Close
Close