СветСвет.Портал

Мексико: Пронајдени над 50 тајно закопани тела, десетина се женски

Остатоци од 59 човечки тела се откриени во масовни гробници во мексиканската држава Гуанахуато, каде е регистрирана висока стапка на убиства по војната меѓу нарко-бандите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close