Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мексико планира да вакцинира 90 отсто од населението до крајот на 2021 година

Мексиканските власти соопштија дека планираат вакцинирање на 90 отсто од населението во земјата против коронавирусот до крајот на 2021 година, откако потпишаа договор во вредност од 1,66 милијарди долари со неколку големи фармацевтски компании.

Back to top button
Close
Close