Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мексико планира да вакцинира 90 отсто од населението до крајот на 2021 година

Мексиканските власти соопштија дека планираат вакцинирање на 90 отсто од населението во земјата против коронавирусот до крајот на 2021 година, откако потпишаа договор во вредност од 1,66 милијарди долари со неколку големи фармацевтски компании.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close