Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мексико најопасна земја за новинарите

Речиси 120 новинари се убиени во Мексико од 2000 година, што ја прави најопасна земја за новинарите ширум светот, според Комитетот за заштита на новинарите (ЦПЈ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close