Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мексико: Најмалку 15 мртви во вооружен напад на картелот Голф

Најмалку 15 лица загинаа во вооружен напад извршен од неколку возила во пограничниот град Рејноза во североистокот на Мексико.

Back to top button
Close
Close