Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Мексико ги тужи производителите на оружје во САД поради крвопролевањето со криумчарено оружје

Владата на Мексико денеска поднесе тужба во федерален американски суд против производителите и трговците на оружје во САД поради драстично зголемениот број убиства во земјата. Мексиканската Влада бара оштета од 10 милијарди долари

Back to top button
Close
Close