BotëBotë.Portal

Meksiko dhe SHBA i vazhdojnë restrikcionet kufitare deri ml 21 korrik

Uashingtoni dhe Meksika janë dakorduar ta vazhdojnë deri më 21 korrik ndalesën për udhëtim, të cilat nuk janë të domosdoshme në rrugë tokësore mes të dy vendeve për shkak parandalimit të përhapjes së Kovid-19, kumtoi sot Ministria e Punëve të Jashtme të Meksikës.

Meksiko Siti, 16 qershor 2020 (MIA) – Uashingtoni dhe Meksika janë dakorduar ta vazhdojnë deri më 21 korrik ndalesën për udhëtim, të cilat nuk janë të domosdoshme në rrugë tokësore mes të dy vendeve për shkak parandalimit të përhapjes së Kovid-19, kumtoi sot Ministria e Punëve të Jashtme të Meksikës.

“Restrikcionet mbeten të njëjta pasi u vendosën më 21 mars. Të dy vendet do të vazhdojnë t’i koordinojnë masat sanitare në kufi. Masat mbeten në fuqi deri më 21 korrik”, ka shkruar Ministria në Tuiter.

SHBA sot e vazhdoi mbylljen e kufijve edhe me fqinjën e saj verior Kanadanë deri më 21 korrik për shkak koronavirusit të ri. sn/

Таг
Back to top button
Close
Close