Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мексико ја надмина Индија по бројот на смртни случаи од коронавирус

Мексико денеска ја престигна Индија по бројот на смртни случаи од коронавирус, со што оваа латиноамериканска земја се рангира на третото место на светската црна листа.

Back to top button
Close
Close