СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Мексиканските истражувачи создадоа маска што го неутрализира Ковид-19

Истражувачите од Националниот автономен Универзитет во Мексико (УНАМ) создадоа маска за лице со нанослој од сребро и бакар, која го неутрализира Ковид-19

Back to top button
Close
Close