СветСвет.Портал

Мексиканскиот претседател тврди дека дејствијата на јужната граница се за заштита на мигрантите

Претседателот на Мексико Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска изјави дека операциите за контрола на прилив на мигранти на јужната граница се насочени кон нивна заштита.

Мексико Сити, 21 јануари 2020 (МИА) – Претседателот на Мексико Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска изјави дека операциите за контрола на прилив на мигранти на јужната граница се насочени кон нивна заштита.

Мексиканските безбедносни сили вчера испукаа солзавец врз мигранти од Средна Америка, кои фрлаа со камења по нив откако поминаа река и влегоа во Мексико. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close