BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Meksika gjithnjë e më afër gjysmë milion njerëzve të infektuar me Kovid-19

Ministria meksikane e Shëndetësisë sot kumtoi se janë konfirmuar 4.376 të saposëmurë me Kovid-19, me çka numri i të infektuarve u rrit në 480.278 persona.

Meksiko Siti, 10 gusht 2020 (MIA) – Ministria meksikane e Shëndetësisë sot kumtoi se janë konfirmuar 4.376 të saposëmurë me Kovid-19, me çka numri i të infektuarve u rrit në 480.278 persona.

Në 24 orëshin e fundit 292 persona  vdiqën nga pasojat e koronaviriusit të ri me çka numri i rasteve të vdekjes  arrin 52.298.

Meksika është në vendin e gjashtë  sipas numrit të të sëmurëve  dhe në vendin e tretë në botë sipas numrit të rasteve të vdekjes. sa/

Таг
Back to top button
Close
Close