0_Спорт.ПорталОстанато

Мекларен гради модерен воздушен тунел

Формула 1 тимот на Мекларен ќе добие нов модернизиран воздушен тунел, објавија британските медиуми. Изградбата на овој тест објект ќе биде на местото на досегашниот во Вокинг и ќе започне наскоро. Се очекува тунелот да биде завршен во рок од две години.

Back to top button
Close
Close