Svet.SlajderСвет

Мекензи загрижен што ќе прават авганистанските сили откако ќе си заминат странците

Шефот на Централната команда на САД, Кенет Мекензи денеска изрази загриженост како авганистанските безбедносни сили ќе ја задржат територијата откако ќе се повлечат сите странски трупи од земјата во следните месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close