0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderСветСвет.Портал

Мекени: Белата куќа силно го осудува насилството

Портпаролката на американскиот претседател Доналд Трамп, Кејли Мекени изјави дека претседателот и целата администрација го осудуваат насилството во Конгресот како „неамериканско“ однесување и побара лицата кои го прекршиле законот да бидат кривично гонети

Back to top button
Close
Close