0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Мегваер: Можеме да победиме било кој тим во светот

Во врска со ремито 3: 3 со претстојниот противник во есен, Мегваер смета дека тоа било луд натпревар.

Манчестер, 21 јуни 2020 (МИА) – Капитенот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер верува дека тимот е во состојба да победи било кој тим во светот. „Црвените ѓаволи“ ја започнаа сезоната во Премиер лигата со реми 1:1 против Тотенхем во Лондон. Во среда, сепак, тие се враќаат на „Олд Трафорд“, прифаќајќи директен конкурент во битката за Лигата на шампионите – Шефилд Јунајтед.

– Имаме доволно талент во нашиот тим да ги победиме сите. Целосно сме фокусирани на себеси и не е важно дали играме на гости или дома. Ние го гледаме секој натпревар како можност да освоиме три бода и да го покажеме најдоброто од себе, рече Англичанецот.

Во врска со ремито 3: 3 со претстојниот противник во есен, Мегваер смета дека тоа било луд натпревар.

– Бевме навистина слаби во првото полувреме. Нема сомнение дека ова беше еден од нашите најлоши настапи во сезоната. Губевме со два гола, но потоа се најдовме во одлична позиција дури и да победиме. Тие не создадоа позиции во последните 20 или 30 минути. Буквално со последниот удар најдоа простор и Оли Мекберни успеа да заврши на одличен начин. Беше тешко, но мислам дека не заслуживме нешто повеќе овој ден од еден бод. Не бевме доволно добри и знаеме дека мора да настапиме подобро на претстојниот натпревар, рече Мегваер.

Таг
Back to top button
Close
Close