0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Мегваер број еден во светот според минутажата на терен

Капитенот на премиерлигашот Манчестер јунајтед, Хари Мегваер, минал најмногу минути на теренот во 2020 година споредено со сите други фудбалери во светот, соопшти фудбалската опсерваторија (CIES).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close