0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Медведев: Се заканува трајна нестабилност, односите меѓу Русија и САД вратени во времето на Студената војна

Во последниве години, односите меѓу Русија и САД всушност се префрлија од ривалство кон конфронтација и во суштина се вратија во ерата на Студената војна. Притисокот од санкции, закани, спротивставување со конфликти, заштита на нивните себични интереси, сето тоа го носи светот во состојба на постојана нестабилност, рече Медведев, претседател на рускиот Совет за безбедност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close