0_Спорт.ПорталТенис

Медведев поради коронавирус се повлече од турнирот во Монте Карло 

Вториот светски рекет Русинот Данил Медведев се повлече од тенискиот турнир од Мастерс серијата во Монте Карло, бидејќи е позитивен на Ковид-19. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close