Балкан

Медвед: Од 2.500 барања за привремено сместување, 797 приоритетни

Од 2.500 барања за привремено сместување на домаќинства во земјотресното подрачје на Банија, приоритетни се 797, изјави денеска вицепремиерот и шеф на кризниот штаб за реконструкција, Томо Медвед.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close