Дописници МКДОпштински вести

Медот на Игор Најдов во Конопиште меѓу најдобрите на меѓународен натпревар

Шумскиот мед  на кавадарчанецот Игор Најдов добиен од пчелите во атарот на селото Конопиште е меѓу најдобрите на меѓународен натпревар ,,Tetovo honey awards”, беше соопштено вечерва во Кавадарци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close