БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Медиуми: Поради срцеви проблеми Рама хоспитализиран во Берлин

Албанскиот премиер Еди Рама итно е префрлен во болница во Берлин поради проблеми со срцето, објавија албанските и косовските медиуми.

Back to top button
Close
Close