Svet.SlajderСветСвет.Портал

Медиуми: Бајден ќе ги повлече американските војници од Авганистан до 11 септември

Американскиот претседател Џо Бајден одлучил да ги повлече американските трупи од Авганистан до 11 септември 2021 година, 20 години откако нападите на Ал Каеда ја предизвикаа најдолгата американска војна, изјавиле извори запознати со ова прашање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close