0_Македонија.ПорталОпштество

Медикаментозниот абортус достапен на Клиниката за гинекологија и акушерство

Алтернативната метода за прекин на бременоста, медикаментозниот абортус (абортус со лекови) од денеска како услуга е достапен на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство, соопштија од Aсоцијацијата за здравствена едукација и истражување - ХЕРА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close