Svet.SlajderСветСвет.Портал

Медицинскиот центар во Хјустон речиси нема место за пациенти на интензивна нега

Дури 97 отсто од 1.330 кревети за интензивна нега во Медицинскиот центар во Хјустон, Тексас се зафатени со пациенти, објавија локалните власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close