0_Македонија.ПорталДописници СветОпштество

Медицински центар од Бугарија започна со вакцинација на граѓани на Северна Македонија

Медицинскиот центар „Комак Медикал“ на д-р Милен Врабевски со помош на повеќе бугарски министерства и Царинската агенција, започна со вакцинирање против Ковид-19 на граѓани од Северна Македонија на граничните пунктови Станке Лисичково - Делчево и Златарево - Ново Село на бугарско-македонската граница, јави дописникот на МИА во Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close