0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Медицинска сестра од Неготино позитивна на Ковид-19

Медицинска сестра на 57 годишна возраст од Неготино е новиот позитивен  случај на Ковид-19 во Тиквешко. Со мали симптоми, била на домашно лекување.

Неготино, 27 јуни 2020 (МИА) – Медицинска сестра на 57 годишна возраст од Неготино е новиот позитивен  случај на Ковид-19 во Тиквешко. Со мали симптоми, била на домашно лекување.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје Кавадарци за МИА потврди и појасни дека се работело на утврдување на нејзините контакти и нивна изолација. свд/цр

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close