0_Maqedoni.PortalKorrespondentë MKDPolitikë

Mediat shqiptare: Zaev kategorik, nuk ka dorëheqje të Qeverisë dhe nuk ka zgjedhje të parakohshme

Mediat shqiptare, pa përjashtim, lanë hapësirë për një pjesë të intervistës së kryeministrit të Maqedonisë Zoran Zaev për MIA-n,  e cila ka të bëjë me kërkesën  për dorëheqje të Qeverisë  dhe zbatim të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, pas vetos bullgare për fillim të negociatave me BE-në.

Back to top button
Close
Close