0_Sport,PortalFutbollSport

Mediat gjermane: Rrahje në një stërvitje të Baern M.

Mediat gjermane me informacion për rrahje në njërën ndër  stërvitjet e Baern Minhenit.

Munih, 29 janar 2020 (MIA) – Mediat gjermane me informacion për rrahje në njërën ndër  stërvitjet e Baern Minhenit.

Boateng, sipas shkrimeve, “është çmendur” pas një fillimi të pakujdesshëm të një kolegu të tij pas çfarë ka ardhur deri në zënkë fizike. Gorecka në këtë rast ka marrë goditje në kokë, dhe janë përzier bashkëlojtarët e tjerë të skuadrës dhe trajneri Hansi Flik dhe i kanë ndarë “palët pjesëmarrëse në zënkë”.

Pas qetësimit të pasioneve Boatengu ka thënë “se topi nuk ka qenë as afër tij, ndërsa Gorecka  ka filluar me shollë të hapur”. Pas skenës, gjoja nuk ka  pasur as kërkim falje reciproke dhe me siguri të dy do të kalojnë pa gjoba nga klubi.

Back to top button
Close
Close